Telefón

Realitná a znalecká činnosť

Vyhľadávanie

V ponuke je 5 nehnuteľností.

Ako stanoviť cenu nehnuteľnosti a neprestreliť?

Nič jednoduché.

Pokiaľ ide o ceny nehnuteľností, až príliš často majitelia používajú metódu – “Hodím cenu na trh a uvidím, čo to prinesie”. Nesprávne stanovenie ceny je veľmi časté.

Najčastejšie stratégie a zároveň mýty o stanovení ceny nehnuteľnosti:

1. Vezmem, čo som za nehnuteľnosť zaplatil, pridám to, čo som do nej vrazil a mám jej aktuálnu cenu.

2. Aby bolo možné vyjednávať je potrebné stanoviť predajnú cenu omnoho vyššie ako je požadovaná cena.

Prečo tieto taktiky nefungujú?

Taktika č. 1

Predaj auta je to, kde sa dá tento prístup aplikovať. Môžeme sa pozrieť na web niektorého z autobazárov, vyberieme značku, model, rok a najazdené kilometre a zistíme, aká je trhová hodnota auta.

No hodnota nehnuteľnosti nie je určená majiteľom alebo realitným agentom, je určená samotným trhom – tzn. tým, čo reálne zaplatili kupujúci v poslednej dobe za podobné nehnuteľnosti v rovnakej oblasti.

Pritom obrovský vplyv má vek a stav predávanej nehnuteľnosti. Nehnuteľnosti, ktoré sú vybavené modernými interiérmi sa môžu predávať pomerne drahšie.

Taktika č. 2

Toto je jedna z najťažších vecí na pochopenie pre predávajúcich. Majú totiž pocit, že ak nepridajú k svojej požadovanej cene ešte 10 alebo 20 percent navrch, skončia nakoniec pri nižšej realizačnej cene.

Naopak práve nehnuteľnosti ocenené strategicky, vo väčšine prípadov agresívne, generujú najväčšiu aktivitu potenciálnych záujemcov o kúpu.

3 najväčšie riziká extrémneho nadhodnotenia Vašej nehnuteľnosti:

1. Inzeráty sú prehliadané potenciálnymi záujemcami, ktorí majú pocit, že si nehnuteľnosť nemôžu dovoliť.

2. Potenciálni záujemcovia si myslia, že predávajúci nie sú prístupní rokovaniu o cene, keďže tá je vedome stanovená príliš vysoko. Stáva sa, že aj keď požiadate záujemcu o vyjadrenie jeho ponuky, ten nakoniec radšej prejde ku predávajúcemu, ktorý sa od začiatku javí ako prístupný rokovaniu o cene.

3. Čím dlhšie na trhu, tým sa hodnota znižuje. Stratégia postupného znižovania ceny vedie k oveľa menšiemu záujmu potenciálnych kupujúcich, ako stratégia agresívnej ceny od samého začiatku. Dokonca sa stáva, že keď potenciálni kupujúci vidia, že cena postupne klesá začnú hrať hru a sledujú, až ako nízko ju predávajúci pustí.

Čo väčšinou funguje?

 

Stratégia, ktorá kombinuje agresívnu cenu, kvalitný marketing a silné zastúpenie.

Obrázkové menu

Vypracovanie zmlúv

Predávate / kupujete nehnuteľnosť a chýba Vám už len zmluva?  Nelámte si zbytočne hlavu nad zmluvami! Na internete je možné nájsť mnoho vzorov, no nie vždy je to tá správna voľba. Často tam nájdete zmluvy, ktoré su nekompletné, jednostranné, na základe čoho Vám príslušný okresný úrad - katastrálny odbor, konanie pre takéto zmluvy pozastaví a Vy strácate drahocenný čas a peniaze. Nechajte si vypracovať zmluvy u nás, ktoré sú overené nie len naším právnym poradcom, ale aj samotnou praxou. U nás vypracujeme akúkoľvek zmluvu či kúpno predajnú, darovaciu, zmluvu o zriadení vecného bremena, alebo návrh na vklad vlastníckeho správa a iné v čo najkratšom čase za výhodný poplatok.  
viac

Realitná činnosť

Reality Komplet Vám zabezpečí všetky služby spojené s predajom kúpou alebo prenájmom nehnuteľností. Klientom poskytujeme kompletný realitný servis od stanovenia optimálnej ceny konzultované znalcom nehnuteľností, účinnej inzercie, obhliadok až po vypracovanie zmlúv a zabezpečenia všetkých potrebných dokladov k prevodu nehnuteľnosti. Individuálny prístup, seriózne jednanie a certifikovaní makléri sú pre Vás zárukou, že obchod prebehne hladko a bez zbytočných problémov.  
viac

Znalecký posudok

Vypracujeme Vám: SÚDNO-ZNALECKÉ POSUDKY A ODHAD HODNOTY NEHNTUTEĽNOSTI na Byty Rodinné domy Rekreačné zariadenia Zahradkárske chaty Garáže Nebytové priestory Pozemky Haly, Výrobné priestory Príslušenstvo budov Účel ohodnocovania: pre banky pri ručení nehnuteľnosťou za poskytovaný úver Dedičské konanie Vysporiadanie bezpodielového vlastníctva Určenie ceny pre súkromné účely Zápis rozostavanej stavby do katastra nehnuteľností Prevod nehnuteľnosti Iné Ing. Ľudovít Jurík je zapísaný v zozname znalcov pod evidenčným číslom 911457 pre odbor stavebníctvo a odvetvie pozemné stavby, odhad hodnoty nehnuteľností 
viac

Ponuka práce

Buduj svoju kariéru s nami... Chceš byť pánom svojho času?  Baví ťa obchod a orientuješ sa v realitách?  Si komunikatívny a máš rád spoločnosť?  Ak si odpovedal ÁNO patríš k nám! 
viac