Telefón

Realitná a znalecká činnosť

Vyhľadávanie

V ponuke je 5 nehnuteľností.

Praktickosť, jednoduchosť, priestrannosť - také sú škandinávske ineriéry

Každý štýl interiéru má v sebe niečo svojské, čo ho robí jedinečným a dáva inšpiráciu aj tým ostatným. Medzi najoriginálnejšie štýly patrí určite aj ten škandinávsky, ktorý je príznačný svojimi unikátnymi prvkami a len ťažko ho napodobniť bez ich použitia. 

 

Škandinávska mentalita miestnych ľudí je známa svojou praktickosťou a jednoduchosťou, ktorá sa odráža aj v materiálnych záležitostiach. Švédi aj Nóri dokázali vždy narábať s vecami prakticky a pritom nenáročne, čomu zodpovedajú aj ich interiéry. Svojimi typickými črtami sa vyznačujú všetky obývané miestnosti, v ktorých tieto atribúty riadne cítiť a pre tunajšie domácnosti sa stali módou, spôsobom bývania aj životným štýlom zároveň.

 

Čisté línie sa starajú o priestrannosť

 

Priestrannosť je v škandinávskych domácnostiach samozrejmá, takže nečakajte žiadne prehnané zariadenie jednotlivých miestností. Nejedná sa síce o minimalizmus, no nebudú to ani interiéry podobné parížskej alebo anglickej pompéznosti. Izby s väčšími rozmermi ponúkajúce dostatok priestoru a možnosti na bezproblémový pohyb sú typickou črtou tohto štýlu. Dôraz sa dáva aj na minimum dekorácií, aj tie musia byť nielen okrasou, ale hlavne praktickým predmetom, pretože jednoduchosť sa považuje za efektívnu. Takisto zariadenie miestností len tými najdôležitejšími doplnkami môžeme považovať za znak škandinávskych interiérov.

 

Bez prírodných materiálov to nejde

 

Ekológia a pozitívny vzťah k prírode je na severe Európy veľmi silný, čo sa muselo odraziť aj na zariadení škandinávskych príbytkov. Tie poskytujú dostatok prírodných materiálov a snažia sa udržiavať atmosféru vonkajšieho prostredia aj doma. Takto sa vlastne prejavuje symbióza človeka a prírody, v ktorej sú tieto domácnosti ideálnym príkladom. Drevo, kamene a rôzne textílie nájdete v Škandinávií úplne bežne.

 

Biela farba vládne

 

Biela ako univerzálna farba podporujúca neutralitu dokáže vytvoriť príjemnú atmosféru, takže miestni obyvatelia s ňou vôbec nešetria. Túto farbu vidieť všade, väčšinou v každej miestnosti. Nielenže je základnou farbou na stenách, prostredníctvom bieleho nábytku a bielych podláh zdobí aj interiéru. Mnohým môže pripadať takýto štýl dosť monotónny a nevýrazný, no Severania a ostatní milovníci ich kultúry si pochvaľujú a užívajú takéto bývanie v bielej.

 

 

Škandinávske interiéry sú známe v rôznych častiach sveta, nakoľko ich útulnosť a priestrannosť zaujíma ľudí z akejkoľvek krajiny. Na Slovensku zatiaľ nenašli dostatok prívržencov, nakoľko naše obyvateľstvo prepĺňa jednotlivé miestnosti rôznymi prebytočnými vecami, čo je presný opak tamojšieho štýlu. Ak sa Vám niečo z neho pozdáva, inšpirujte sa a spestrite svoje bývanie nádychom severu. Aspoň pocítite Škandináviu na vlastnej koži.

 

Obrázkové menu

Vypracovanie zmlúv

Predávate / kupujete nehnuteľnosť a chýba Vám už len zmluva?  Nelámte si zbytočne hlavu nad zmluvami! Na internete je možné nájsť mnoho vzorov, no nie vždy je to tá správna voľba. Často tam nájdete zmluvy, ktoré su nekompletné, jednostranné, na základe čoho Vám príslušný okresný úrad - katastrálny odbor, konanie pre takéto zmluvy pozastaví a Vy strácate drahocenný čas a peniaze. Nechajte si vypracovať zmluvy u nás, ktoré sú overené nie len naším právnym poradcom, ale aj samotnou praxou. U nás vypracujeme akúkoľvek zmluvu či kúpno predajnú, darovaciu, zmluvu o zriadení vecného bremena, alebo návrh na vklad vlastníckeho správa a iné v čo najkratšom čase za výhodný poplatok.  
viac

Realitná činnosť

Reality Komplet Vám zabezpečí všetky služby spojené s predajom kúpou alebo prenájmom nehnuteľností. Klientom poskytujeme kompletný realitný servis od stanovenia optimálnej ceny konzultované znalcom nehnuteľností, účinnej inzercie, obhliadok až po vypracovanie zmlúv a zabezpečenia všetkých potrebných dokladov k prevodu nehnuteľnosti. Individuálny prístup, seriózne jednanie a certifikovaní makléri sú pre Vás zárukou, že obchod prebehne hladko a bez zbytočných problémov.  
viac

Znalecký posudok

Vypracujeme Vám: SÚDNO-ZNALECKÉ POSUDKY A ODHAD HODNOTY NEHNTUTEĽNOSTI na Byty Rodinné domy Rekreačné zariadenia Zahradkárske chaty Garáže Nebytové priestory Pozemky Haly, Výrobné priestory Príslušenstvo budov Účel ohodnocovania: pre banky pri ručení nehnuteľnosťou za poskytovaný úver Dedičské konanie Vysporiadanie bezpodielového vlastníctva Určenie ceny pre súkromné účely Zápis rozostavanej stavby do katastra nehnuteľností Prevod nehnuteľnosti Iné Ing. Ľudovít Jurík je zapísaný v zozname znalcov pod evidenčným číslom 911457 pre odbor stavebníctvo a odvetvie pozemné stavby, odhad hodnoty nehnuteľností 
viac

Ponuka práce

Buduj svoju kariéru s nami... Chceš byť pánom svojho času?  Baví ťa obchod a orientuješ sa v realitách?  Si komunikatívny a máš rád spoločnosť?  Ak si odpovedal ÁNO patríš k nám! 
viac