Telefón

Realitná a znalecká činnosť

Vyhľadávanie

V ponuke je 6 nehnuteľností.

Znalecký posudok k hypotéke

Znalecký posudok je potrebné predložiť k žiadosti o hypotéku. Stanovuje okrem iného všeobecnú hodnotu nehnuteľnosti a obsahuje základné informácie o nehnuteľnosti.

Môže ho vypracovať znalec, ktorý je zapísaný v zozname znalcov na Ministerstve spravodlivosti SR. Pre banku však nie je záväzný. Každá banka má svojich supervízorov, ktorí kontrolujú všetky znalecké posudky.

 

Banka nemusí akceptovať sumu na znaleckom posudku

Nebuďte prekvapený, ak Vám hodnotu zosekajú o pár percent oproti hodnote stanovenej znalcom. Vo väčších mestách v dobrých lokalitách je cena stanovená bankou približne na úrovni reálnej kúpnej ceny. Veľmi závisí na banke, každá sa správa ináč.

Niekde je znalecký aj po verifikácii na tej istej sume, inde Vám zosekajú 10 až 30%. Taktiež pozor na znalcov, ktorý sú na čiernej listine. Každá banka má vlastnú a sú na nej znalci, ktorí sú pre banku neakceptovateľní. Dôvodom sú opakované porušenia pravidiel, hlavne bezdôvodné navýšenie ceny nehnuteľností na požiadavku klientov.

 

Posudok na byt – potrebné doklady na vypracovanie

 • Výpis z listu vlastníctva nie starší ako 3 mesiace
 • Aktuálna kópia katastrálnej mapy
 • Doklad o veku stavby (vydáva správca bytového domu)
 • Doklad o nadobudnutí nehnuteľnosti (kúpna zmluva, darovacia zmluva, dedičské rozhodnutie)
 • Pôdorys bytu (ak nie je, tak ho vypracuje znalec)
 • Pri rozostavanom byte aj právoplatné stavebné povolenie

 

Posudok na dom – potrebné doklady na vypracovanie

 • Výpis z listu vlastníctva nie starší ako 3 mesiace
 • Aktuálna kópia katastrálnej mapy
 • Doklad o veku stavby (kolaudačné rozhodnutie alebo povolenie o užívaní stavby, pri starších domoch to vydáva stavebný alebo obecný úrad)
 • Doklad o nadobudnutí nehnuteľnosti (kúpna zmluva, darovacia zmluva, dedičské rozhodnutie)
 • Pôdorys domu

Pri rozostavanom dome sú potrebné aj

 • Územné rozhodnutie
 • Projektová dokumentácia
 • Geometrický plán
 • Právoplatné stavebné povolenie

 

Cena za vypracovanie znaleckého posudku

Odmena znalca je rôzna v závislosti od typu nehnuteľnosti, lokality v rámci Slovenska a taktiež rýchlosti vypracovania posudku. Pri bytoch sa cena pohybuje od 150 do 200 € a pri rodinných domoch od 200 do 350 €.

 

Znalecký posudok vs. interné ocenenie banky

Interné ocenenie nehnuteľnosti nájdete v ponuke viacerých bánk. Obyčajne si za neho zaplatíte takmer ako za ozajstný posudok.  Nie je však plnohodnotným znalecký posudkom. Ide len o interné ocenenie, ktoré je použiteľné len v tej banke, v ktorej si o neho požiadali pri žiadosti o úver.

Posudok banky si môžete dovoliť vtedy, ak máte istotu, že daná nehnuteľnosť bude postačujúca na zabezpečenie úveru. Znalec banky obyčajne ohodnotí nehnuteľnosť na nižšiu ako skutočnú hodnotu. Navyše, ak Vám úver v danej banke neschvália alebo schvália za nevyhovujúcich  podmienok, tak si môžete zháňať doklady na vypracovanie interného odhadu v ďalšej banke.

Preto dobre zvážte, či si môžete dovoliť ísť cez interné ocenenie banky. Samozrejme lákadlom môžu byť občasné akcie bánk na zľavy z poplatku za interné ocenenie nehnuteľnosti.

Obrázkové menu

Vypracovanie zmlúv

Predávate / kupujete nehnuteľnosť a chýba Vám už len zmluva?  Nelámte si zbytočne hlavu nad zmluvami! Na internete je možné nájsť mnoho vzorov, no nie vždy je to tá správna voľba. Často tam nájdete zmluvy, ktoré su nekompletné, jednostranné, na základe čoho Vám príslušný okresný úrad - katastrálny odbor, konanie pre takéto zmluvy pozastaví a Vy strácate drahocenný čas a peniaze. Nechajte si vypracovať zmluvy u nás, ktoré sú overené nie len naším právnym poradcom, ale aj samotnou praxou. U nás vypracujeme akúkoľvek zmluvu či kúpno predajnú, darovaciu, zmluvu o zriadení vecného bremena, alebo návrh na vklad vlastníckeho správa a iné v čo najkratšom čase za výhodný poplatok.  
viac

Realitná činnosť

Reality Komplet Vám zabezpečí všetky služby spojené s predajom kúpou alebo prenájmom nehnuteľností. Klientom poskytujeme kompletný realitný servis od stanovenia optimálnej ceny konzultované znalcom nehnuteľností, účinnej inzercie, obhliadok až po vypracovanie zmlúv a zabezpečenia všetkých potrebných dokladov k prevodu nehnuteľnosti. Individuálny prístup, seriózne jednanie a certifikovaní makléri sú pre Vás zárukou, že obchod prebehne hladko a bez zbytočných problémov.  
viac

Znalecký posudok

Vypracujeme Vám: SÚDNO-ZNALECKÉ POSUDKY A ODHAD HODNOTY NEHNTUTEĽNOSTI na Byty Rodinné domy Rekreačné zariadenia Zahradkárske chaty Garáže Nebytové priestory Pozemky Haly, Výrobné priestory Príslušenstvo budov Účel ohodnocovania: pre banky pri ručení nehnuteľnosťou za poskytovaný úver Dedičské konanie Vysporiadanie bezpodielového vlastníctva Určenie ceny pre súkromné účely Zápis rozostavanej stavby do katastra nehnuteľností Prevod nehnuteľnosti Iné Ing. Ľudovít Jurík je zapísaný v zozname znalcov pod evidenčným číslom 911457 pre odbor stavebníctvo a odvetvie pozemné stavby, odhad hodnoty nehnuteľností 
viac

Ponuka práce

Buduj svoju kariéru s nami... Chceš byť pánom svojho času?  Baví ťa obchod a orientuješ sa v realitách?  Si komunikatívny a máš rád spoločnosť?  Ak si odpovedal ÁNO patríš k nám! 
viac