Telefón

Realitná a znalecká činnosť

Vyhľadávanie

V ponuke je 7 nehnuteľností.
Novinky a aktuality
ZOPÁR TIPOV NA VEĽKONOČNÚ VÝZDOBU DOMÁCNOSTÍ ZOPÁR TIPOV NA VEĽKONOČNÚ VÝZDOBU DOMÁCNOSTÍ Pozrime sa na pár rýchlych...
INŠPIRÁCIE NA ZRIADENIE VLASTNEJ DOMÁCEJ KNIŽNICE INŠPIRÁCIE NA ZRIADENIE VLASTNEJ DOMÁCEJ KNIŽNICE Pri príležitosti „osláv“...
PRVKY FOLKLÓRU A ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY V INTERIÉROCH PRVKY FOLKLÓRU A ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY V INTERIÉROCH Tradíciám a ľudovým zvykom...
PRVKY, KTORÉ NECHÝBAJÚ V INTERIÉROCH DÝCHAJÚCICH KLASIKOU PRVKY, KTORÉ NECHÝBAJÚ V INTERIÉROCH DÝCHAJÚCICH KLASIKOU Možností, ako si zariadiť...
NIEKTORÍ SLOVÁCI CHCÚ BÝVAŤ PODĽA TRADÍCIÍ MINULOSTI NIEKTORÍ SLOVÁCI CHCÚ BÝVAŤ PODĽA TRADÍCIÍ MINULOSTI Moderna, pompéznosť...

PRVKY, KTORÉ NECHÝBAJÚ V INTERIÉROCH

DÝCHAJÚCICH KLASIKOU

Možností, ako si zariadiť klasický interiér, je hneď niekoľko. Milovníci tradícií majú na výber viacero nápadov, ktorými sa pri zariaďovaní môžu inšpirovať. Každý ponúka pár jednoduchých trikov, ktorých prítomnosť dodá vášmu bytu skutočného ducha klasiky.

 1. Účasť prírodných materiálov

Klasika si odjakživa rozumela s prirodzenosťou, takže dôraz na prírodné materiály je logický. Hlavnú úlohu zohráva drevo v rôznych farbách a podobách, no dopasovať k nemu môžete aj kamenné a nerezové doplnky, ktoré budú vládnucim dreveným materiálom dobre sekundovať.

 2. Ľudové alebo vidiecke motívy

Slovenské klasické domácnosti si bez prítomnosti tradičných ľudových a vidieckych motívov vieme predstaviť len veľmi ťažko. Keramika, hrnčeky či drevené varešky doplnené kovovými svietnikmi a hlinenými vázami sú bežnými prvkami, podľa ktorých odhalíme záujmy a vkus majiteľa.

 3. Tmavohnedý masívny nábytok

Klasické interiéry milujú kvalitný masívny nábytok, najlepšie z pravého dubového dreva. Ak si ho zadovážite v tmavom prevedení, potom u vás vyniknú jeho čisté línie. Obzvlášť to platí, ak využijete starožitnejšie kúsky, ktoré splnia praktický účel a zároveň sa stanú zberateľským artefaktom.

 4. Prvky typické pre koloniálny štýl

Kreslá z pravej kože či vkusné drevené dekorácie sú len zlomkom toho, ako môžeme spojiť koloniálny štýl s klasickým charakterom. Na túto úlohu sa nám hodia dekorácie a praktické predmety typické pre exotické krajiny alebo neznáme kultúry. Celkom dobrým doplnkom budú aj mapy a starodávne glóbusy zvýrazňujúce tematiku nášho bývania.

 5. Prítomnosť cenných starožitností

Starožitnosti a klasika vytvárajú neodmysliteľné spojenie, ktoré sa hodí do mnohých druhov príbytkov. Čím staršie a cennejšie vybrané doplnky sú, tým originálnejší charakter bytu, resp. domu dajú. Jediným problémom je ich obstarávacia cena, nakoľko vzácne zberateľské kúsky sú oveľa drahšie ako moderné gýčové zariadenie.

 6. Kombinácia dreva a tehly

Tehly využívané na stenách interiérov, či už ako deliace priečky alebo elegantné obklady, nie sú typickým klasickým prvkom, no v kombinácii s drevom sa postarajú o elegantný historický nádych. Nežné hrejivé drevo zaistí domácu pohodu a chladná tehla vnesie do príbytku trochu nadčasovej charizmy.

 

7. Dominancia bielej so svetlými odtieňmi

Aj keby ste v interiéri nemali žiadny z vyššie uvedených prvkov, váš príbytok môže dýchať klasikou. Postará sa o to výber farieb na stenách, podlahách a na nábytku. V tomto prípade sa odporúča biela pripomínajúca populárny vintage štýl alebo zladenie nevýrazných svetlejších odtieňov krémovej, béžovej či svetlohnedej.

  

Ak ste rodeným priaznivcom klasiky, potom vám naše tipy prídu určite vhod. Zakomponovať ich môžete do bytov, domov a dokonca aj do kancelárií, stačí si vybrať tie, ktoré budú ladiť s prostredím. Váš interiér tak získa pôvab, po ktorom ste v snahe zariadiť si pohodlné bývanie vždy túžili.   

zdroj:torpeality.sk 

Obrázkové menu

Vypracovanie zmlúv

Predávate / kupujete nehnuteľnosť a chýba Vám už len zmluva?  Nelámte si zbytočne hlavu nad zmluvami! Na internete je možné nájsť mnoho vzorov, no nie vždy je to tá správna voľba. Často tam nájdete zmluvy, ktoré su nekompletné, jednostranné, na základe čoho Vám príslušný okresný úrad - katastrálny odbor, konanie pre takéto zmluvy pozastaví a Vy strácate drahocenný čas a peniaze. Nechajte si vypracovať zmluvy u nás, ktoré sú overené nie len naším právnym poradcom, ale aj samotnou praxou. U nás vypracujeme akúkoľvek zmluvu či kúpno predajnú, darovaciu, zmluvu o zriadení vecného bremena, alebo návrh na vklad vlastníckeho správa a iné v čo najkratšom čase za výhodný poplatok.  
viac

Realitná činnosť

Reality Komplet Vám zabezpečí všetky služby spojené s predajom kúpou alebo prenájmom nehnuteľností. Klientom poskytujeme kompletný realitný servis od stanovenia optimálnej ceny konzultované znalcom nehnuteľností, účinnej inzercie, obhliadok až po vypracovanie zmlúv a zabezpečenia všetkých potrebných dokladov k prevodu nehnuteľnosti. Individuálny prístup, seriózne jednanie a certifikovaní makléri sú pre Vás zárukou, že obchod prebehne hladko a bez zbytočných problémov.  
viac

Znalecký posudok

Vypracujeme Vám: SÚDNO-ZNALECKÉ POSUDKY A ODHAD HODNOTY NEHNTUTEĽNOSTI na Byty Rodinné domy Rekreačné zariadenia Zahradkárske chaty Garáže Nebytové priestory Pozemky Haly, Výrobné priestory Príslušenstvo budov Účel ohodnocovania: pre banky pri ručení nehnuteľnosťou za poskytovaný úver Dedičské konanie Vysporiadanie bezpodielového vlastníctva Určenie ceny pre súkromné účely Zápis rozostavanej stavby do katastra nehnuteľností Prevod nehnuteľnosti Iné Ing. Ľudovít Jurík je zapísaný v zozname znalcov pod evidenčným číslom 911457 pre odbor stavebníctvo a odvetvie pozemné stavby, odhad hodnoty nehnuteľností 
viac

Ponuka práce

Buduj svoju kariéru s nami... Chceš byť pánom svojho času?  Baví ťa obchod a orientuješ sa v realitách?  Si komunikatívny a máš rád spoločnosť?  Ak si odpovedal ÁNO patríš k nám! 
viac