Telefón

Realitná a znalecká činnosť

Vyhľadávanie

V ponuke je 7 nehnuteľností.
Novinky a aktuality
ZOPÁR TIPOV NA VEĽKONOČNÚ VÝZDOBU DOMÁCNOSTÍ ZOPÁR TIPOV NA VEĽKONOČNÚ VÝZDOBU DOMÁCNOSTÍ Pozrime sa na pár rýchlych...
INŠPIRÁCIE NA ZRIADENIE VLASTNEJ DOMÁCEJ KNIŽNICE INŠPIRÁCIE NA ZRIADENIE VLASTNEJ DOMÁCEJ KNIŽNICE Pri príležitosti „osláv“...
PRVKY FOLKLÓRU A ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY V INTERIÉROCH PRVKY FOLKLÓRU A ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY V INTERIÉROCH Tradíciám a ľudovým zvykom...
PRVKY, KTORÉ NECHÝBAJÚ V INTERIÉROCH DÝCHAJÚCICH KLASIKOU PRVKY, KTORÉ NECHÝBAJÚ V INTERIÉROCH DÝCHAJÚCICH KLASIKOU Možností, ako si zariadiť...
NIEKTORÍ SLOVÁCI CHCÚ BÝVAŤ PODĽA TRADÍCIÍ MINULOSTI NIEKTORÍ SLOVÁCI CHCÚ BÝVAŤ PODĽA TRADÍCIÍ MINULOSTI Moderna, pompéznosť...

INŠPIRÁCIE NA ZRIADENIE

VLASTNEJ DOMÁCEJ KNIŽNICE

Pri príležitosti „osláv“ mesiaca kníh sa možno niektorí rozhodnú pre zriadenie vlastnej knižnice. Pre tých máme niekoľko jednoduchých inšpirácií zo zahraničných domácností ozdobených týmito praktickými pomocníkmi vhodnými do obývačiek či iných izieb.

Zbierka kníh ako obývacia stena

Väčšina domácich knižníc sa stáva hlavnou súčasťou nábytkovej zostavy, obzvlášť pokiaľ sú zriadené v obývačkách. Mnohokrát sa jedná o dominantnú časť priestoru, ktorá neslúži len na praktické účely, ale spĺňa estetickú funkciu. Jej vzhľad, dispozícia a farba sú však príliš úzko prepojené s okolitým prostredím, čo môže pri návrhu pôsobiť trochu obmedzujúco.

 

Súkromná domáca čitáreň

V bytoch sú možnosti na zriadenie knižnice o niečo menšie ako v rodinných domoch, no ani to nemusí byť prekážkou, pokiaľ máte väčší byt s voľnou izbou, v ktorej si môžete navrhnúť súkromnú čitáreň. Okrem regálov plných obľúbených kníh vám postačí stôl a stoličky, ktoré umiestnite do stredu miestnosti. Túto izbu môžete zároveň využiť aj ako pracovňu či jedáleň.

Z fádnej chodby spoločenská miestnosť

Celkom obľúbenou alternatívou sú aj knižnice vytvorené v predsieni, vstupnej hale alebo na chodbe. Tento variant je však skôr pre majiteľov rodinných domov, ktorí disponujú takýmto priestorom. Pokiaľ sa v ňom doplnia herné a zároveň imidžové prvky, napríklad šachovnice, z fádnej miestnosti sa môže stať živý a rodinný priestor s hrejivou domácou atmosférou.

Luxusná rustikálna knižnica

 Veľké obývačky v starožitnom štýle ponúkajú ideálnu príležitosť, ako si zariadiť rustikálnu knižnicu plnú prírodných materiálov ako drevo, koža alebo kovy. V kombinácii s viacerými koloniálnymi prvkami dokáže vzbudiť luxusný dojem, a to napriek dôrazu na minimalizmus číhajúci každým centimetrom priestoru.

Nekonvenčnosť v znamení alternatívy

 Posledná inšpirácia sa hodí najmä do nekonvenčných interiérov, kde nie je núdza o netradičné nadčasové nápady. Na alternatíve je najlepšie to, že nepozná hranice a len výnimočne sa radí k nejakému konkrétnemu štýlu. Preto sa stáva voľbou pre všetkých, ktorí chcú knižnicu podľa vlastných predstáv.

Ak bola vlastná domáca knižnica odjakživa vašim snom, práve marcová atmosféra zasvätená knihám a čítaniu vás možno navedie k jej zriadeniu. Nápadov, ako si takýto priestor navrhnúť, je viacero, no všetko závisí od dispozície, priestrannosti a zariadenia danej miestnosti. Možno vám práve naše tipy uľahčia túto dizajnérsku prácičku, čoho výsledkom bude nová originálna knižnica vytvorená presne podľa vašich predstáv.

Zdroj: topreality.sk 

Obrázkové menu

Vypracovanie zmlúv

Predávate / kupujete nehnuteľnosť a chýba Vám už len zmluva?  Nelámte si zbytočne hlavu nad zmluvami! Na internete je možné nájsť mnoho vzorov, no nie vždy je to tá správna voľba. Často tam nájdete zmluvy, ktoré su nekompletné, jednostranné, na základe čoho Vám príslušný okresný úrad - katastrálny odbor, konanie pre takéto zmluvy pozastaví a Vy strácate drahocenný čas a peniaze. Nechajte si vypracovať zmluvy u nás, ktoré sú overené nie len naším právnym poradcom, ale aj samotnou praxou. U nás vypracujeme akúkoľvek zmluvu či kúpno predajnú, darovaciu, zmluvu o zriadení vecného bremena, alebo návrh na vklad vlastníckeho správa a iné v čo najkratšom čase za výhodný poplatok.  
viac

Realitná činnosť

Reality Komplet Vám zabezpečí všetky služby spojené s predajom kúpou alebo prenájmom nehnuteľností. Klientom poskytujeme kompletný realitný servis od stanovenia optimálnej ceny konzultované znalcom nehnuteľností, účinnej inzercie, obhliadok až po vypracovanie zmlúv a zabezpečenia všetkých potrebných dokladov k prevodu nehnuteľnosti. Individuálny prístup, seriózne jednanie a certifikovaní makléri sú pre Vás zárukou, že obchod prebehne hladko a bez zbytočných problémov.  
viac

Znalecký posudok

Vypracujeme Vám: SÚDNO-ZNALECKÉ POSUDKY A ODHAD HODNOTY NEHNTUTEĽNOSTI na Byty Rodinné domy Rekreačné zariadenia Zahradkárske chaty Garáže Nebytové priestory Pozemky Haly, Výrobné priestory Príslušenstvo budov Účel ohodnocovania: pre banky pri ručení nehnuteľnosťou za poskytovaný úver Dedičské konanie Vysporiadanie bezpodielového vlastníctva Určenie ceny pre súkromné účely Zápis rozostavanej stavby do katastra nehnuteľností Prevod nehnuteľnosti Iné Ing. Ľudovít Jurík je zapísaný v zozname znalcov pod evidenčným číslom 911457 pre odbor stavebníctvo a odvetvie pozemné stavby, odhad hodnoty nehnuteľností 
viac

Ponuka práce

Buduj svoju kariéru s nami... Chceš byť pánom svojho času?  Baví ťa obchod a orientuješ sa v realitách?  Si komunikatívny a máš rád spoločnosť?  Ak si odpovedal ÁNO patríš k nám! 
viac