Telefón

Realitná a znalecká činnosť

Vyhľadávanie

V ponuke je 7 nehnuteľností.
Novinky a aktuality
ZOPÁR TIPOV NA VEĽKONOČNÚ VÝZDOBU DOMÁCNOSTÍ ZOPÁR TIPOV NA VEĽKONOČNÚ VÝZDOBU DOMÁCNOSTÍ Pozrime sa na pár rýchlych...
INŠPIRÁCIE NA ZRIADENIE VLASTNEJ DOMÁCEJ KNIŽNICE INŠPIRÁCIE NA ZRIADENIE VLASTNEJ DOMÁCEJ KNIŽNICE Pri príležitosti „osláv“...
PRVKY FOLKLÓRU A ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY V INTERIÉROCH PRVKY FOLKLÓRU A ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY V INTERIÉROCH Tradíciám a ľudovým zvykom...
PRVKY, KTORÉ NECHÝBAJÚ V INTERIÉROCH DÝCHAJÚCICH KLASIKOU PRVKY, KTORÉ NECHÝBAJÚ V INTERIÉROCH DÝCHAJÚCICH KLASIKOU Možností, ako si zariadiť...
NIEKTORÍ SLOVÁCI CHCÚ BÝVAŤ PODĽA TRADÍCIÍ MINULOSTI NIEKTORÍ SLOVÁCI CHCÚ BÝVAŤ PODĽA TRADÍCIÍ MINULOSTI Moderna, pompéznosť...

PRVKY FOLKLÓRU A ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY

V INTERIÉROCH

Tradíciám a ľudovým zvykom z našich regiónov je verných stále mnoho Slovákov. Platí to aj pri zariaďovaní domácností, kde sa napriek globálnym trendom objavujú prvky ľudovej architektúry stále dosť často.

Aj keď doba pokročila a s ňou prišli na scénu zahraničné vplyvy, vernosť a láska k tradíciám má v slovenskom interiérovom dizajne naďalej významné miesto. Vrúcne spojenie s ľudovou architektúrou a klasický štýl odkazujúci na kultúru našich predkov sa totiž pravidelne dostáva do centra pozornosti majiteľov bytov, domov aj rekreačných sídel, a to v rôznych podobách.

Bez dreva nie je ľudová architektúra 

Ak v interiéri nemáme aspoň kúsok dreva, len ťažko ho môžeme považovať za ľudový. Drevo bolo odjakživa súčasťou tradičných príbytkov našich predkov bez ohľadu na jeho množstvo či formu. Je jedno, či dominuje priestoru v podobe podláh a obkladov alebo ho využívame len ako kuchynské náčinie, vždy bude neodmysliteľnou súčasťou tradičných interiérov.

Kuchynské pomôcky starých materí

Ak je už reč o drevenom kuchynskom náčiní, na mysli máme hlavne starožitné kúsky, ktoré využívali ešte naše babičky. Tie nemusia byť pravé, keďže originály by boli aj tak poznačené časom. Na internete sa dá zohnať mnoho reálnych imitácií, z ktorých síce nebude vyžarovať skutočný nádych klasiky, no po stránke vzhľadu budú hodnovernou kópiou.

Nechýbajú ručne vyrobené dekorácie

K tradičnému ľudovému zariadeniu domácností patria aj ručne zhotovené dekorácie. V tom období sa kupované doplnky dali zohnať len výnimočne, takže paničky, ktoré si chceli dom vyzdobiť, sa pustili do vlastnoručnej výroby dekorácií od výmyslu sveta. Dnes pre handmade doplnky nemusíme spraviť takmer nič, stačí si ich objednať na internete. No my odporúčame otestovať svoju kreativitu a pokúsiť sa zhotoviť nejaké vlastné dielka.

Nábytok s maľovanými motívmi

Neboli to len veraje a priestory okolo okeníc, ktoré si majitelia ľudových slovenských domov zvykli maľovať. Mnohým sa tento druh zdobenia domácnosti zapáčil natoľko, že ho využívali aj pri dekorovaní nábytku. Najčastejšie sa maľovali kuchynské stoly a kreslá, no niekedy sa tento obľúbený zvyk zakomponoval aj na kúpaciu kaďu či vtedajšie obdoby kuchynskej linky.

Vyšívané dečky a tradičná keramika

Zbierku vlastnoručných dekorácií a maľovaného nábytku si môžeme doplniť ešte aj typickými vyšívanými dečkami a keramikou. Tie by mali byť súčasťou každého interiéru, ktorý sa aspoň trochu podobá na ľudový a dýcha folklórom. Pre kreatívnejšie typy je to zároveň ďalšia výzva na stvorenie vlastného diela, ktoré im doma vynikne aj popri moderných bytových doplnkoch.

Zdroj : topreality.sk 

Obrázkové menu

Vypracovanie zmlúv

Predávate / kupujete nehnuteľnosť a chýba Vám už len zmluva?  Nelámte si zbytočne hlavu nad zmluvami! Na internete je možné nájsť mnoho vzorov, no nie vždy je to tá správna voľba. Často tam nájdete zmluvy, ktoré su nekompletné, jednostranné, na základe čoho Vám príslušný okresný úrad - katastrálny odbor, konanie pre takéto zmluvy pozastaví a Vy strácate drahocenný čas a peniaze. Nechajte si vypracovať zmluvy u nás, ktoré sú overené nie len naším právnym poradcom, ale aj samotnou praxou. U nás vypracujeme akúkoľvek zmluvu či kúpno predajnú, darovaciu, zmluvu o zriadení vecného bremena, alebo návrh na vklad vlastníckeho správa a iné v čo najkratšom čase za výhodný poplatok.  
viac

Realitná činnosť

Reality Komplet Vám zabezpečí všetky služby spojené s predajom kúpou alebo prenájmom nehnuteľností. Klientom poskytujeme kompletný realitný servis od stanovenia optimálnej ceny konzultované znalcom nehnuteľností, účinnej inzercie, obhliadok až po vypracovanie zmlúv a zabezpečenia všetkých potrebných dokladov k prevodu nehnuteľnosti. Individuálny prístup, seriózne jednanie a certifikovaní makléri sú pre Vás zárukou, že obchod prebehne hladko a bez zbytočných problémov.  
viac

Znalecký posudok

Vypracujeme Vám: SÚDNO-ZNALECKÉ POSUDKY A ODHAD HODNOTY NEHNTUTEĽNOSTI na Byty Rodinné domy Rekreačné zariadenia Zahradkárske chaty Garáže Nebytové priestory Pozemky Haly, Výrobné priestory Príslušenstvo budov Účel ohodnocovania: pre banky pri ručení nehnuteľnosťou za poskytovaný úver Dedičské konanie Vysporiadanie bezpodielového vlastníctva Určenie ceny pre súkromné účely Zápis rozostavanej stavby do katastra nehnuteľností Prevod nehnuteľnosti Iné Ing. Ľudovít Jurík je zapísaný v zozname znalcov pod evidenčným číslom 911457 pre odbor stavebníctvo a odvetvie pozemné stavby, odhad hodnoty nehnuteľností 
viac

Ponuka práce

Buduj svoju kariéru s nami... Chceš byť pánom svojho času?  Baví ťa obchod a orientuješ sa v realitách?  Si komunikatívny a máš rád spoločnosť?  Ak si odpovedal ÁNO patríš k nám! 
viac