Telefón

Realitná a znalecká činnosť

Vyhľadávanie

V ponuke je 7 nehnuteľností.
Novinky a aktuality
ZOPÁR TIPOV NA VEĽKONOČNÚ VÝZDOBU DOMÁCNOSTÍ ZOPÁR TIPOV NA VEĽKONOČNÚ VÝZDOBU DOMÁCNOSTÍ Pozrime sa na pár rýchlych...
INŠPIRÁCIE NA ZRIADENIE VLASTNEJ DOMÁCEJ KNIŽNICE INŠPIRÁCIE NA ZRIADENIE VLASTNEJ DOMÁCEJ KNIŽNICE Pri príležitosti „osláv“...
PRVKY FOLKLÓRU A ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY V INTERIÉROCH PRVKY FOLKLÓRU A ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY V INTERIÉROCH Tradíciám a ľudovým zvykom...
PRVKY, KTORÉ NECHÝBAJÚ V INTERIÉROCH DÝCHAJÚCICH KLASIKOU PRVKY, KTORÉ NECHÝBAJÚ V INTERIÉROCH DÝCHAJÚCICH KLASIKOU Možností, ako si zariadiť...
NIEKTORÍ SLOVÁCI CHCÚ BÝVAŤ PODĽA TRADÍCIÍ MINULOSTI NIEKTORÍ SLOVÁCI CHCÚ BÝVAŤ PODĽA TRADÍCIÍ MINULOSTI Moderna, pompéznosť...

NIEKTORÍ SLOVÁCI CHCÚ BÝVAŤ PODĽA TRADÍCIÍ

MINULOSTI

Moderna, pompéznosť a kombinácia zahraničných štýlov je síce v našich domácnostiach vítaná, no návrat k tradičnému spôsobu bývania sa hlási čoraz častejšie. Slovákov, ktorí hľadajú bývanie v klasickom slovenskom štýle pribúda a silnejúce kultúrne povedomie sa odráža aj na realitnom trhu.

Konzervatívne myslenie Slovákov sa prejavuje aj v oblasti stavebníctva a bývania, čoho dôkazom je uznávanie našich domácich tradícií a úcta k vlastnej miulosti. Mnohých prestali zaujímať moderné dizajnové smery prichádzajúce zo zahraničia, ktoré dokážu len minimálne vystihnúť odkaz našej kultúry a miesto toho sa opäť začíname vo veľkom hlásiť k typickému slovenskému spôsobu bývania. V praxi to znamená návrat ku klasickým typom nehnuteľností, ktoré už bohužiaľ niektorí poznajú len zo skanzenov a múzeí.

 

V duchu ľudovej architektúry

Ľudová architektúra má v srdciach mnohých z nás svoje zaslúžené miesto a jej čaro poznajú aj za hranicami. Turisti ich poznajú vo forme múzeí predstavujúcich život slovenského ľudu v minulosti. Avšak staré drevené domčeky zariadené v tomto štýle nevyhľadávajú len turisti, pretože záujem o nich majú aj niektorí obyvatelia, ktorí chcú tieto objekty za účelom bývania. Na strednom a severnom Slovenku nájdeme pár lokalít, kde sa v duchu ľudovej architektúry riadne žije a obyvatelia si pochvaľujú kľudný a spokojný život.

 

Rekreačné domy v srdci prírody

Čo je pre človeka žijúceho v rušnom meste lepšie ako odísť do prírody a počas voľného víkendu si dopriať relax? Presne takto začínali mnohí slovenskí chalupári, ktorým sa život v srdci prírody zapáčil natoľko, že si v niektorej z čarovných slovenských lokalít zariadili skromný rekreačný domček a ostali v ňom natrvalo bývať. Desiatky rokov dozadu sa bežne žilo v lesoch alebo pri jazerách, takže návrat tohto staronového spôsobu bývania nás vracia priamo ku slovenským koreňom.

 

Láka aj vinohradnícky život

Veľkým trendom posledných rokov je vo viacerých stredoeurópskych krajinách bývanie vo vinohradníckom dome. Tento trend prišiel aj na Slovensko a svoje by o ňom mohli rozprávať najmä obyvatelia Bratislavy, Pezinka, Senca a okolitých lokalít, kde má vinohradníctvo silnú tradíciu. Majitelia týchto domov síce musia bojovať s ich horším konštrukčným stavom, no kde je vôľa, tam sa podarí spraviť z týchto nehnuteľností originálne bývanie v duchu našich tradícií.

Výmena moderného mestského bývania za tradičný spôsob života v klasických domoch očaril mnohých Slovákov. Aj keď sa takáto zmena zatiaľ týka iba menšiny, neskôr sa k nej môžu pridávať ďalší, čím by sme si pozdvihli slabé národné povedomie a pomohli tak našej kultúre. V neprospech tohto životného štýlu však vraví náročnejší spôsob obživy a príliš veľa úsilia vynaloženého na udržiavanie nehnuteľnosti bez výdobytkov modernej doby, takže tradičné slovenské bývanie bude skôr individuálnou záležitosťou menšej skupiny obyvateľstva.

 

Zdroj : topreality.sk 

Obrázkové menu

Vypracovanie zmlúv

Predávate / kupujete nehnuteľnosť a chýba Vám už len zmluva?  Nelámte si zbytočne hlavu nad zmluvami! Na internete je možné nájsť mnoho vzorov, no nie vždy je to tá správna voľba. Často tam nájdete zmluvy, ktoré su nekompletné, jednostranné, na základe čoho Vám príslušný okresný úrad - katastrálny odbor, konanie pre takéto zmluvy pozastaví a Vy strácate drahocenný čas a peniaze. Nechajte si vypracovať zmluvy u nás, ktoré sú overené nie len naším právnym poradcom, ale aj samotnou praxou. U nás vypracujeme akúkoľvek zmluvu či kúpno predajnú, darovaciu, zmluvu o zriadení vecného bremena, alebo návrh na vklad vlastníckeho správa a iné v čo najkratšom čase za výhodný poplatok.  
viac

Realitná činnosť

Reality Komplet Vám zabezpečí všetky služby spojené s predajom kúpou alebo prenájmom nehnuteľností. Klientom poskytujeme kompletný realitný servis od stanovenia optimálnej ceny konzultované znalcom nehnuteľností, účinnej inzercie, obhliadok až po vypracovanie zmlúv a zabezpečenia všetkých potrebných dokladov k prevodu nehnuteľnosti. Individuálny prístup, seriózne jednanie a certifikovaní makléri sú pre Vás zárukou, že obchod prebehne hladko a bez zbytočných problémov.  
viac

Znalecký posudok

Vypracujeme Vám: SÚDNO-ZNALECKÉ POSUDKY A ODHAD HODNOTY NEHNTUTEĽNOSTI na Byty Rodinné domy Rekreačné zariadenia Zahradkárske chaty Garáže Nebytové priestory Pozemky Haly, Výrobné priestory Príslušenstvo budov Účel ohodnocovania: pre banky pri ručení nehnuteľnosťou za poskytovaný úver Dedičské konanie Vysporiadanie bezpodielového vlastníctva Určenie ceny pre súkromné účely Zápis rozostavanej stavby do katastra nehnuteľností Prevod nehnuteľnosti Iné Ing. Ľudovít Jurík je zapísaný v zozname znalcov pod evidenčným číslom 911457 pre odbor stavebníctvo a odvetvie pozemné stavby, odhad hodnoty nehnuteľností 
viac

Ponuka práce

Buduj svoju kariéru s nami... Chceš byť pánom svojho času?  Baví ťa obchod a orientuješ sa v realitách?  Si komunikatívny a máš rád spoločnosť?  Ak si odpovedal ÁNO patríš k nám! 
viac